Fotografia lotnicza, filmowanie z powietrza, Lublin Warszawa Polska » Piękna jest ojczyzna nasza z lotu ptaka. Wysokiej jakości filmy i zdjęcia lotnicze z dronów

Masthead header

Ekipa – Sprzęt

Nasze loty wykonywane są przez 2 operatorów:

Pierwszy operator steruje dronem, wykonuje lot po ustalonej wcześniej trasie. Dzięki obrazowi transmitowanemu na żywo z przedniej kamery zainstalowanej na platformie oraz danym telemetrycznym (wysokość, prędkość, ilość satelit, stan akumulatora, odległości od punktu startu itp.) wyświetlanym na ekranie, operator ma pełną kontrolę nad maszyną zapewniając jej stabilny i przede wszystkim bezpieczny lot.
Drugi operator zajmuje się wyłącznie obsługą kamery/aparatu z których ma pełny podgląd na żywo (obraz przekazywany jest w czasie rzeczywistym z nadajnika pokładowego podłączonego do kamery do odbiornika naziemnego gdzie wyświetlany jest na ekranie monitora). Operator może obracać aparat/kamerę w 3 osiach, podwozie naszego drona składa się całkowicie po starcie, możliwe jest więc wykonywanie dookolnych panoram 360° bez konieczności obracania całej platformy, dzięki temu powstają niezwykle płynne i stabilne ujęcia.
Posiadamy świadectwa kwalifikacji UAVO [operator bezzałogowego statku powietrznego] z uprawnieniami VLOS – wykonywania lotów w zasięgu wzroku. Uprawnienia te otrzymaliśmy po zdaniu państwowego egzaminu na operatora UAVO.
Zgodnie ze znowelizowanym prawem lotniczym aby wykonywać loty i inne niż sportowe lub rekreacyjne platformami bezzałogowym należy posiadać świadectwo kwalifikacji UAVO. Oznacza to, że wykonując usługę fotografii lub filmowania z powietrza z wykorzystaniem takiego sprzętu jak dron – kopter np.octocopter czy inny samolot bezzałogowy należy posiadać państwowe uprawnienia, wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. czytaj komunikat

 

 Nasz najnowszy dron to OCTACOPTER

Został zbudowany w oparciu o ośmioramienną bardzo lekką i wytrzymałą ramę z kompozytu węglowego.  Rozpiętości ramion to 140cm.
Dzięki tak lekkiej ramie uzyskaliśmy obecnie najlepszy w tej klasie dronów na rynku stosunek wagi do czasu lotu. Przekłada się to na czas efektywnego filmowania lub fotografowania powyżej 20 minut.

Możemy latać nie tylko dość długo, ale przede wszystkim bardzo stabilnie. Jest to nieocenione przy wykonywaniu zdjęć nocnych, na długich czasach naświetlania, oraz wykonywania płynnych ujęć filmowych. Osiem silników daje nam też ogromny ciąg, dzięki czemu możemy podpinać do naszej platformy duże, ciężkie kamery i aparaty, takie jak Canon 5d mkIII, kamery BLACKMAGIC i REDONE.

Platforma ma zainstalowane składane podwozie, które jest zdalnie składane po starcie. Pozwala to na nieograniczone manewrowanie aparatem w zakresie 360°.

Dron wyposażony jest w radiomodem – za jego pomocą mamy możliwość zdalnego nawigowania dronem, programowania tras przelotu po oznaczonych punktach na mapie 3D. Loty można powtarzać po tych samych punktach wielokrotnie, po upływie określonego czasu np. tego samego dnia, a nawet o różnych porach roku.

Sprzęt fotograficzny i filmowy:

Kamera zainstalowana jest na 3-osiowym uchwycie tzw. gimbalu, co przekłada się na doskonałą stabilizację obrazu.
Dzięki wykorzystaniu pełno-klatkowych aparatów o dużej rozdzielczości i najlepszych w swojej klasie obiektywów uzyskujemy obrazy  o wyjątkowej ilości szczegółów.

Pełno-klatkowe aparaty DSLR z matrycą o rozdzielczości od 21Mpix: Canon 5D mkII i Canon 5D mkIII

Wysokiej jakości obiektywy serii L Canon: 15 mm fisheye, 20mm, 24mm, 35mm, 50mm.

 


REFERENCJE

kliknij w ikonę>>>

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Sesje wizerunkowe

TEZET S.A. – bezpośredni importer gazów płynnych propan-butan i propylen

Fundusze Europejskie - Urząd Miasta Lublin

Wydział Funduszy Europejskich UM Lublin

Sesja wizerunkowa dla sieci sklepów spożywczych GROSZEK

Sesja wizerunkowa dla sieci sklepów spożywczych GROSZEK

Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Wydział Kultury UM Lublin dokumentacja fotograficzna „Renowacja Teatru Starego w Lublinie”

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie – Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”

Inwentaryzacje Przestrzeni

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin

Album Lublin

I miejsce w kategorii – albumy krajoznawcze album „Lublin” fot. Wojtek Kornet -WiP-Studio

marszalkowski_lublin_logo

 

 

proven

Budowa i remont obiektów inżynieryjnych infrastruktury drogowej i kolejowej