Studio Fotograficzne Lublin – fotografia reklamowa i lotnicza »

Masthead header

WiP-Studio fotografia i filmy lotnicze | showreel

Fotografią lotniczą zajmujemy się od kilku lat, nasze pierwsze zdjęcia wykonywaliśmy latając na paralotniach w locie swobodnym, oraz z napędem ppg. Możliwości jakie dawała nam paralotnia przy wykonywaniu zdjęć były bardzo duże, zwłaszcza że mogliśmy osiągać bardzo mała prędkość a wręcz zawisnąć nad obiektem, ustawiając się pod wiatr. Mimo wszystko paralotnia jest wymagającym urządzeniem, zwłaszcza że priorytetem jest bezpieczeństwo pilota. Wykonujemy też zdjęcia z balonu na ogrzane powietrze, ale są to raczej piękne pocztówki wykonane przy okazji niesamowitej podróży balonem. Jak wiadomo balonem można latać tylko w ściśle określonych porach dnia (tuż po wschodzie i trochę przed zachodem słońca), tylko wtedy gdy nie działa jeszcze termika. Poza tym balon żyje trochę własnym życiem, leci bardziej tam gdzie niesie go wiatr, a sterowanie nim ma więcej z poezji niż czynności technicznej :).
Pomysł na zakup platformy, drona kiełkował w nas od samego początku pojawienia się tych urządzeń na rynku. Do tematu podeszliśmy bezkompromisowo. Zamówiliśmy zbudowanie drona, który spełniałby nasze wysokie oczekiwania. W ten sposób staliśmy się operatorami bardzo dużej platformy o rozpiętości ramion 140cm. Dzięki temu że nasz ptaszek jest tak duży i posiada aż 8 silników, możemy latać nie tylko dość długo, ale przede wszystkim bardzo stabilnie. Jest to nieocenione przy wykonywaniu zdjęć nocnych, na długich czasach naświetlania, oraz wykonywania płynnych ujęć filmowych. Osiem silników daje nam też ogromny ciąg, dzięki czemu możemy podpinać do naszej platformy duże i ciężkie kamery i aparaty, takie jak Canon 5d mkII, kamery balckmagic i redone.
Na krótkim filmie który można tu obejrzeć jest kilkadziesiąt ujęć jakie powstały przy okazji wykonywanie przeróżnych zleceń, związanych z filmowaniem i fotografią lotniczą. Fantastyczną rzeczą przy naszych zleceniach jest też to ż przy ich okazji zwiedziliśmy bardzo liczne miejsca w całym naszym województwie lubelskim i poza jego granicami. Nasze loty wykonywaliśmy zarówno w Tomaszowie Lubelskim, Zamościu, Janowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim, w Międzyrzeczu, Opolu Lubelskim, Kazimierzu nad Wisłą, Janowcu, w Puławach, Nieliszu, Biszczy, Rzeszowie, Warszawie.
Piękna jest ojczyzna nasza z lotu ptaka… 🙂